Šiaurės Haiku

Šaldytos žuvies pristatymas į namus Vilniuje

Silkė

Kepta Silkė
Dedam silkės filė tiesiog ant įkaitintos keptuvės, nenaudojam riebalų, nes silkė jų pakankamai turi savyje. Kepant orkatėje silkę pasūdome ir papipirinam iš vidaus ir sustatom ant nugarėlių kaip „knygas“ arba suguldom odele į viršų nedideliame karščiui atspariame indelyje. Kepame 180 C 20-30 min atviras, silkės odelė apsaugo nuo džiūvimo. Išketą valgome su daržovių salotomis, skanu su namine pomidorų tyre.

Sūdyta Silkės  filė
1kg silkės filė
20-30 g druskos geriau be jodo, jodas stabdo naturialią fermentaciją (orientacinis kiekis)
5-15 g cukraus (orientacinis kiekis)
Silkę atšildyti, perplauti, leisti nuvarvėti ir nulupti odą. Druską, cukrų galime sumaišyti indelyje ir šiuo mišiniu subarstyti silkę. Silkę sudėti į nedidelį indelį su dangteliu ar į politileninį maišelį ir laikyti šaldytuve (+2+4) 4-12val. Ir galime valgyti pagardindami balzaminiu actu, juod. pipirais, bruknėm, spanaguolėm ar citrina pagal skonį. Likusią silkę (be pagardų) vynioti į sviestinį popierių, kad silkės filė gabaliukai nesiliestų ir dėti į šaldyklį (-18 ir >). Sekantį kartą patogu išsiimti po keletą silkės filė gabaliukų, supjaustyti sušalusius, atšyla per 10-15 min. Taip sūdyta silkė turi gana stiprų žalios žuvies skonį, o silkės riebalai išlieka mažiausiai paveikti.

Marinuota  Silkės  filė
1kg silkės filė, ~0,5 kg nejoduotos rupios druskos
Atšildyta silkę guldome sluoksniaisį įndą oda į apačią gausiai užpildami kiekvieną sluoksnį druska. Druskos pilame daugiau nei gali ištirpti. Silkė guli druskoje 7 dienas šaldytuve. Ruošiame prieskonių marinatą:  ~2-2,5L vandens, lauro lapų, kvapniųjų, juodujų pipirų, gvazdikėlių, kalendros, kmynų, muskato riešuto, kmynų ir kt. tinkančių prieskonių. Jei turime galimybę, prieskonius sumalkite malūnėliu. Priekonius pilame į indą su vandeniu ir užviriname ir paliekame atvėsti ir prisitraukti ~12 val. Į atvėsusį marinatą dedame cukraus, ir šiek tiek gero acto (galime acto ir nedėti, mažiau "suės" silkės riebalus, bet tai skonio reikalas). Silkę, išgulėjusią ~7 d. druskoje, nubraukę druską ir nulupę odą, užpilame marinatu, kad silkė gana laisvai plaukiotų  ir laikome šaldytuve.Druska iš silkės pereina į marinatą, o prieskoniai skverbiasi į silkę. Ragauti galime po  kelių parų, o šaldytuve silkė gali būti iki mėnesio. Jei silkė per sūri valgyti, prieš valgant 6-12 v. tiesiog numirkykite šaltame vandenyje.

Sūdytos ar marinuotos Silkės filė gabaliukai aliejuje
Aukščiau aprašytu būdu paruoštą sūdytą ar marinuotą silkės filė,  užpilame geru alyvuogių aliejumi. Taip paruošta žuvis gali būti laikoma šaldytuve iki 4-5 d. jei silkė sūdyta ir 10-14 d., jei silkė buvo marinuota. Aliejus labai sušvelnina “žalios” žuvies skonį ir puikiai saugo žuvį nuo oksidacijos. Labai svarbu aliejaus kokybė. Gerą Graikišką aliejų tiekia Marius Vaitekūnas (m. 860013005 gerasaliejusvilnius@gmail.com) dėl aliejaus ir kitų skanių produktų datulių, riešutų, razinų ir kt., kontaktuokite tiesiogiai su Mariumi.


Kontaktai

Tel. +370 659 47496

El.p. arturas@siaureshaiku.lt

 

Užsakymas

Minimalus užsakymo kiekis 3kg Vilniuje, Kaune 5kg

Apmokėjimas pristatymo metu

 

Pristatymas

Nemokamas pristatymas Vilniuje, Kaune

Darbo dienomis nuo 9:00 iki 21:00